Blog

"Poszukiwany, poszukiwana 2020" - na Bemowie

(liczba komentarzy 5)

   Postanowiłem wykorzystać blog „Wokół szkoły” do prywatnych celów służbowych. To znaczy do celów służbowych, ale nie publicznego publicysty, tyko prywatnego dyrektora szkoły. Otóż na kolejny rok szkolny poszukuję nowych nauczycieli do STO na Bemowie. Zanim umieszczę stosowne ogłoszenia w Mazowieckim Banku Ofert Pracy, proponuję pierwszeństwo tym, którzy czytują moją publicystykę. Mają bowiem dzięki temu jaką-taką orientację w poglądach ewentualnego szefa, a przez to w charakterze szkoły, którą kieruję. W końcu nie na darmo mówi się „Jaki pan taki kram”.

   Proszę nie doszukiwać się drugiego dna – zespół pedagogiczny STO na warszawskim Bemowie ma się całkiem nieźle, jak na zwariowane czasy pandemii. No może mamy chwilowo po kokardkę wszystkiego, ale to po prostu urok zdalnego nauczania, o czym wie dzisiaj każdy nauczyciel, który stara się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Sądzę jednak (i mam taką nadzieję), że to tylko chwilowe znużenie, które wyparuje podczas wakacyjnej przerwy – o ile pan minister w swojej łaskawości nam ją pozostawi.

   Nasza szkoła rośnie i nieco zmienia się jej struktura. Cztery tegoroczne klasy szóste staną się klasami siódmymi, a to nie tylko awans do grona prawdziwej młodzieży, ale także nowe przedmioty nauczania i więcej lekcji w ogóle, czego skądinąd tym młodym ludziom współczuję. Także powołane w ubiegłym roku czteroletnie liceum ogólnokształcące powiększy się o kolejny rocznik uczniów.

   Poza tym, jak zawsze, są jeszcze ciąże…

   Jakie by nie były przyczyny, poszukujemy do pracy w STO na Bemowie niepalących nauczycieli płci dowolnej, wieku również, posiadających uprawnienia do nauczania matematyki (tylko SP lub SP i liceum), fizyki (tylko SP lub SP i liceum) oraz informatyki (w liceum). Mogą być oczywiście kombinacje tych przedmiotów, także z innymi przewidzianymi w szkolnym planie nauczania. Poszukujemy również kandydatek lub kandydatów na stanowisko nauczyciela wspomagającego, z mile widzianym, acz niekoniecznym przygotowaniem terapeuty pedagogicznego. Chętnie powitamy też psychologa, jeśli w ramach części swoich obowiązków będzie gotów pełnić funkcję nauczyciela wspomagającego.

   Publicznie mogę w tym miejscu zaoferować pracę    w dobrym, fajnym (naprawdę fajnym!) zespole ludzi, przyzwoitego szefa, ufającego pracownikom, biurokrację ograniczoną do zakresu, który naprawdę służy dzieciom. Co do formalnych warunków pracy, w tym wynagrodzenia, to jest to już oczywiście kwestia do indywidualnego omówienia. Dla zachęty mogę jedynie zaznaczyć, że w szkole zatrudnionych jest obecnie ponad 70. nauczycieli, którzy negocjacje ekonomiczne przeszli z powodzeniem.

   W bonusie można też liczyć na satysfakcję z pracy w tej właśnie szkole.

   Osoby zainteresowane proszę o przesłanie aplikacji na adres e-mail Jaroslaw.Pytlak@stonabemowie.edu.pl.

Wróć

Dodaj komentarz

Skomentował Katarzyna

Trzymam kciuki:)
Niestety nie z mojej dziedziny. Powodzenia!

Skomentował Piotr

Proszę nie zapominać o bonusie w postaci wdzięczności rodziców :)

Skomentował Renata LN

Gdybym mieszkała bliżej Warszawy chętnie spróbowałabym na szczęście pracuję w bardzo fajnym zespole kierowanym przez normalną Dyrekcję . Powodzenia

Skomentował Małgosia

Poczekam na przyszły rok :-) W przyszłym roku mam maturzystów i to 3 klasy i to inaczej prowadzone niż przez innych nauczycieli - nie mogę im tego zrobić :-) No i mało czasu - ruch słuzbowy do końca maja.

Skomentował Glonik

Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

Nasza strona używa, do prawidłowego działania używa technolgii ciasteczek. Więcej informacji na ten temat na stronie: Więcej...